Mecz QPR vs Rotherham na stadionie MATRADE Loftus Road dnia 2024-02-24 15:00: 2-1

W ostatniej kolejce Championship doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami QPR i Rotherham. Mecz, który odbył się w MATRADE Loftus Road, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Rotherham objął prowadzenie po pierwszej połowie, ale QPR zdołało odwrócić losy spotkania i zdobyć trzy punkty. Mecz został rozegrany 2 dni temu o godzinie 15:00.

Sędzia Główny: Matt Donohue

Spotkanie na MATRADE Loftus Road było pełne emocji od pierwszego gwizdka sędziego. Gospodarze, QPR, musieli zmierzyć się z determinowanymi gośćmi, Rotherham, którzy postawili wysoko poprzeczkę od samego początku. Atmosfera na stadionie była gęsta, a kibice wspierali swoje drużyny nieprzerwanie przez całe spotkanie.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie, kiedy to T. Eaves z Rotherham ustawił wynik na 0-1 po skutecznym zagraniu S. Nombe. Gospodarze nie załamali się jednak po tym trafieniu gości, starając się odzyskać kontrolę nad meczem.

Drugą połowę rozpoczęliśmy ze stanem 0-1 na korzyść Rotherham. Dopiero w 61. minucie P. Smyth wyrównał dla QPR po asyście C. Willocka, co podniosło na duchu zarówno zawodników, jak i publiczność na trybunach.

Napięcie rosło wraz z upływem czasu, a w 75. minucie to właśnie C. Willock zdobył gola na 2-1, tym razem samemu będąc strzelcem po zagraniu I. Chaira. QPR objęli prowadzenie, które utrzymali do końcowego gwizdka arbitra.

W trakcie meczu nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn, z Gospodarzy kartonikami zostali ukarani m.in. Isaac Hayden, Joe Hodge, czy Paul Smyth. Po stronie Gości żółtą kartkę zobaczył Cameron Humphreys.

W tym starciu nie padły żadne czerwone kartki, co świadczyło o zaciętości, ale również fair play obu ekip. Ostatecznie QPR pokonali Rotherham 2-1, co cieszyło zarówno zawodników, jak i kibiców na trybunach.

Następne wyzwania czekają zarówno QPR, którzy zmierzą się z Leicester, West Brom, i Middlesbrough, jak i Rotherham, których kolejnymi przeciwnikami będą Sheffield Wednesday, Coventry i Norwich. Liga Championship obfituje w emocje, a ten mecz na MATRADE Loftus Road na pewno zapadnie w pamięć fanom obu drużyn.